انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مشاوره پایان نامه

 

انجام پایان نامه مهندسی برق مخابرات Electrical and Communication Engineering

انجام پایان نامه مهندسی برق مخابرات Electrical and Communication Engineering 

دپارتمان مهندسی برق در گروه مشاوران ایران تز از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و تهران می باشد.این دپارتمان در حوزه چاپ مقالات و پروپوزال و پایان نامه آماده همکاری با دانشجویان می باشد.گرایش هایی از رشته ی مهندسی برق که کارشناسان ایران تز در آنها آمادگی همکاری با دانشجویان را دارند به شرح زیر می باشد:

انجام پایان نامه مهندسی برق در گرایش های زیر:

انجام پایان نامه مهندسی برق مخابرات

انجام پایان نامه مهندسی برق قدرت

انجام پایان نامه مهندسی برق الکترونیک

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل

انجام پایان نامه مهندسی برق دیجیتال

انجام پایان نامه مهندسی برق مهندسی پزشکی

گروه مشاوران ایران تز آمادگی همکاری با دانشجویان در زمینه های مختلف مهندسی برق از جمله هوش مصنوعی,پردازش تصویر ,داده کاوی ,الگوریتم های تکاملی همچون الگوریتم ژنتیک ,شبیه سازی تبرید,الگوریتم انبوه ذرات ,برنامه نویسی میکروکنترلر ,شبیه سازی مبدل آنالوگ به دیجیتال و بالعکس ,مدلسازی سیستم قدرت, پایداری و حفاظت سیستم قدرت  ,طراحی کنترل کننده سیستم قدرت, انرژی های نو ,تجدیدساختار و بهره برداری را دارا می باشند.

انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال مهندسی برق:

نگارش پروپوزال مهندسی برق یکی از گامهای اولیه و مهم در انجام پایان نامه مهندسی برق می باشد.از آنجا که بسیاری از دانشجویان در نحوه ی نگارش پروپوزال خود دچار مشکلاتی می گردند ارائه ی مشاوره ی رایگان از جمله فعالیت های گروه مشاوران ایران تز قرار گرفته است.به همین منظور شما می توانید با مشاوران رشته ی خود در ارتباط بوده و سوالات خود را در زمینه ی تخصصی مطرح نمایید.

عنوان پروژه:بررسي اثر لرزش در اسيلاتورهاي مايكروويو و كاهش اثر آن توسط تكنيك تزريق متقابل

چکیده:لرزش اسیلاتور مایکروویو سبب افزایش سطح نویز طیف آن و پیدایش شاخک هایی در آن می گردد. در این رساله روش جدیدی برای کاهش سطح شاخک های ایجاد شده ناشی از لرزش ارائه گردیده است. بدین ترتیب که دو اسیلاتور تحت لرزش به گونه ای تحت تزریق متقابل قرار میگیرند که بردار شتاب وارد شده همجهت با بردار حساسیت به شتاب یکی از اسیلاتورها و در خلاف جهت بردار حساسیت به شتاب اسیلاتور دیگر باشد. این تزریق متقابلا سبب کاهش سطح شاخک های ایجاد شده ناشی از لرزش می گردد. روابط حاکم بر رفتار دینامیکی تزریق متقابل دو اسیلاتور لرزان استخراج گردیده اند. رفتار دو اسیلاتور لرزان تحت تزریق متقابل در حوزه زمان شبیه سازی گردیده است که روابط استخراج شده را تایید می کند. اندازه گیریهای عملی بر روی اسیلاتورهای لرزان از نوع مشدد دی الکتریک تحت تزریق متقابل انجام شده و نتایج آن گزارش شده است که روابط استخراج شده و نتایج شبیه سازی را تایید می کند.

کلید واژه ها: لزرش اسيلاتور مايکروويو ،قفل شدن با تزریق متقابل ،بردار حساسیت به لرزش، نویز فاز اسیلاتور ،شبیه سازی حوزهٔ زمان

عنوان پروژه: بررسي تاثير ساختار تزويج بر روي پترن تشعشعي نوسان سازهاي هماهنگ تشعشع كننده در فضا

چکیده:روش نوسان سازهای تزویج شده یکی از روشهای مطرح در ترکیب توان فضایی میباشد. چهار آرایش تزویج مطرح در این روش، خطی، حلقوی، مربعی و شش ضلعی میباشد. یک مجموعه معادلات غیرخطی رفتار شبکه ای از این نوسان سازها را مدل میکند. برای بدست آوردن پارامترهای موجود در این مجموعه معادلات، طراحی یک سلول تشعشع کننده شامل آنتن تشعشع کننده و نوسان ساز متصل به آن ضروری مینماید. در این پایان نامه ابتدا به طراحی یک سلول تشعشع کننده نوعی و استخراج پارامترهای آن پرداخته میشود. سپس اثر عدم تشابه سلولها از نظر فرکانس نوسان آزاد که منجر به تغییراتی بر روی پترن تشعشعی آرایه ها می شود،مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین ساختارهای تزویج خطی، حلقوی، مربعی و شش ضلعی از نظر پهنای باند قفل شدن و انحراف پترنتشعشعی از حالت ایده آل با هم مقایسه میشوند. نتیجه نهایی برتری شبکه شش ضلعی از لحاظ تغییرات الگوی تشعشعی بر آرایش های دیگر است. همچنین از نظر پهنای باند قفل شدن، به ترتیب شبکه شش ضلعی، مربعی ، حلقوی و خطی دارای بیشترین پهنای باند قفل هستند.

کلیدواژه ها : شبکه نوسان سازها، پترن تشعشعی، پهنای باند قفل، سلول تشعشع کننده.

عنوان پروژه: بررسي پهناي باند قفل شدن آماري در شبكه اي از نوسان سازهاي تحت تزويج متقابل در آرايش خطي و حلقوي

چکیده:شبکه نوسان سازهای تحت تزویج ضعیف مورد بررسی قرار گرفته است و روش قفل تزریقی دوطرفه بعنوان یکی از روشهای هماهنگ سازی این شبکه ها مورد مطالعه قرار گرفته است. معادلات حالت گذرا ودایم حاکم بر تغییرات زمانی دامنه و فاز شبکه نوسان سازهای تحت تزویج ضعیف بدست آمده اند. یک نوسان ساز مایکروویو در فرکانس GHz یک طراحی و شبیه سازی شده است. پارامترهای کلیدی آن استخراج شده و اثر عواملی که روی تغییر فرکانس نوسان این نوسانساز موثرند، به صورت کمی مورد بررسی قرار گرفته و این نوسان ساز در شبکه های تزویج با آرایشهای مختلف بکار گرفته شده است. برای شبکه نوسان سازهای تحت تزریق متقابل، پهنای باند قفل شدن به صورت آماری تعریف شده و بوسیله حل عددی معادلات دیفرانسیل بیان کننده شبکه نوسان سازهای تحت تزویج برای شبکههای تزویج با آرایشها و پارامترهای مختلف محاسبه شده است. همچنین عوامل مؤثر در پهنای باند قفل شدن بررسی شده و شبکههای مختلف از نظر پهنای باند قفل شدن با هم مقایسه گردیده اند. پهنای باند قفل شدن آماری با تعریف صورت گرفته، به صورت تحلیلی برای شبکه نوسان سازهای تزویج شده در آرایش تزویج خطی و نردبانی بدست آمده و نتایج آن با نتایج حاصل از حل عددی معادلات دیفرانسیل بیان کننده رفتار دینامیکی شبکه نوسان سازهای تحت تزویج مقایسه شده است.

کلید واژه ها: نوسان سازهای هماهنگ، شبکه نوسان سازهای تزویج شده، قفل تزریقی دوطرفه، ترکیب توان فضایی، نوسان سازمایکروویو، پهنای باند قفل شدن آماری.

عنوان پروژه: بررسي انتشار امواج ميليمتري در يك ارتباط كوتاه شهري به روش ردگيري پرتو گوسي

چکیده:بررسی انتشار امواج الکترومغناطیسی در محیطهایی که ابعاد آنها نسبت به طول موج خیلی بزرگ می باشد طیف وسیعی از مسائل ، از انتشار در ادوات نوری تا ارتباط های مخابراتی بیسیم در فواصل طولانی را در بر میگیرد. محدودیت عمدة روشهای موجود مثل ردگیری اشعه برای حل مسائل انتشار در محیطهای با ابعاد خیلی بزرگتر از طول موج در زمان شبیه سازی و حافظه مورد نیاز است. در این رساله روشی جدید برای بررسی انتشار امواج الکترومغناطیسی فرکانس بالا در محیطهای با ابعاد خیلی بزرگتر از طول موج ارائه شده است که هزینة محاسباتی آن بسیار کمتر از روشهای مرسوم حل اینگونه مسائل است. روش پیشنهادی بر اساس ردگیری انتشار پرتو گاوسی برداری سه بعدی بنا نهاده شده است. پرتو گاوسی یک حل معادله هلمهولتز پاراکاسیال است. انتشار امواج میلیمتری در محیط شهری دستة مهمی از مسائل انتشار در ابعاد بزرگ است. کاربرد امواج میلیمتری برای ارتباطهای کوتاه برد و پهن باند آینده از هماکنون مورد توجه محققان حوزههای مخابرات نظامی و شهری است. انجام پایان نامه به همین دلیل با تاکید بر کلی بودن روش پیشنهادی انتشار به وسیلة ردگیری پرتو گاوسی در محیطهای خیالی بزرگ نسبت به طول موج ، در نتایج عددی به این دسته از مسائل بیشتر توجه خواهیم نمود. در این رساله تمرکز اصلی بر سه موضوع زیر متمرکز می گردد: بسط میدان الکترومغناطیسی بر حسب پرتوهای گاوسی ،بررسی تفرق پرتو گاوسی در برخورد به یک لبه ،ایجاد الگوریتم و کد برنامه برای ردگیری پرتو گاوسی برای بررسی انتشار در محیطهای پیچیده با ابعاد خیلی بزرگ نسبت به طول موج. پیش از هر چیز باید بتوانیم میدان الکترومغناطیسی منتشر شده از آنتن فرستنده را بر حسب پرتوهای گوسی بسط دهیم. برای این کار از حالت خاصی از بسط شناخته شدة گابور استفاده می کنیم به طوریکه اندازة کمر پرتوهای گاوسی حاصل بسیار بزرگتر از ابعادر وزنة آنتن باشد. استفاده از چنین بسطی در حالت سهبعدی برای اولین بار در این رساله صورت می گیرد. پس از مشخص شدن پرتوهای اولیه باید بتوان اثر بازتابش و تفرق پرتوها را در برخورد به موانع در نظر گرفت. در فصل سوم این رساله یک الگوریتم تلفیقی و ابتکاری برای در نظر گرفتن اثر تفرق پارتوگوسی در برخورد به یک لبة امپدانسی ارائه شده است. برای خاظ بازتابش پرتو گاوسی از نتایج کارهای انجام شده موجود بهره بردهایم. پایان بخش رساله، ارائة نتایج عددی الگوریتم ارائه شده ردگیری پرتو گاوسی در پیش بینی انتشار امواج فرکانس بالا در محیطهای ساده شهری است . نتایج عددی نشان میدهند که روش ارائه شده علاوه بر دقت مطلوب صرفه جویی زیادی در هزینه های محاسباتی به دست داده است.

کلیدواژه ها:ردگیری پرتو گوسی،انتشار امواج الکترومغناطیسی ،انتشار امواج میلیمتری،انتشار در محیط شهری،روش عددی در الکترومغناطیس،تفرق پرتو گوسی،بسط گابور.

عنوان پروژه:طراحی سیرکولاتور دوبانده میکرواستریپ کوچک

چکیده:در این پروژه سیرکولاتور دوبانده با ابعاد کوچک ارائه شده است.در طراحی سیرکولاتور مورد نظر از کوپلر شاخه ای میکرواستریپی دو بانده کوچک شده استفاده شده است.لذا در این پروژه بیشتر برروی چگونگی کوچک سازی و دوبانده کردن کوپلر شاخه ای میکرواستریپی با استفاده از مدارات T & DGS متمرکز شده ایم.در کوپلر شاخه ای پیشنهادی از مدارات تی در هر شاخه که درای طول الکتریکی مثبت منفی 90 درجه در دوبانده می باشند استفاده شده است.از طرفی در صفحه زمین در زیر خطوط این کوپلر دی.جی.اس هایی قرار دارندکه با استفاده از آنها طول الکتریکی خطوط کاهش یافته و ابعاد کوچکتر می گردند.کوپلر دو بانده کوچک شده توسط نرم افزار تحلیل شده و نتایج شبیه سازی در این پروژه آورده شده اند.سپس با استفاده از کوپلرهای دوبانده کوچک شده سیرکولاتور مورد نظر طراحی گردیده است.

کلید واژه ها:سیرکولاتور – میکرواستریپ – دو بانده – کوپلر – دی.جی.اس.

عنوان پروژه:پیاده سازی شبیه ساز برای سیستم شبکه چند کاربره نوری بی سیم

چکیده:سیستم شبکه چند کاربره بی سیم CDMA نوری از یک تعداد فرستنده و گیرنده تشکیل شده است.در این شبکه به هر کاربر (فرستنده – گیرنده) یک کد متعامد نوری به عنوان یک کد منحصر به فرد خاص تخصیص داده می شود که به وسیله آن می تواند با کاربر (گیرنده – فرستنده) هم کد خود مرتبط شده و اطلاعات خود را به آن ارسال یا از آن دریافت نماید.در این پروژه به طراحی و پیاده سازی یک شبیه ساز شبکه چند کاربره بی سیم CDMA نوری پرداخته شده است.این شبیه ساز شبکه بسیاری از محدودیتهایی که در عمل با آن روبرو می شویم مانند تعداد کاربران را از میان برداشته است.از نظر تئوری این پروژه محدودیتی که روی تعداد کاربران است را از میان برداشته است.از نظر تئوری این پروژه محدودیتی که روی تعداد این کاربران است با توجه به تعداد کدهای متعامد نوری تولید شده می باشد.مدل های مختلفی از این شبکه ها را می توان با استفاده از این پروژه شبیه سازی نمود.و پارامترهای مهم شبکه ای را با آن تجزیه و تحلیل نمود.به دلیل استفاده از تکنیک CDMA نرخ ارسال و دریافت کاربران همگی باید به یک نسبت باشد لذا کلاک تمام اجزای سیستم همزمان جلو می رود.

کلیدواژه ها:کد متعامد نوری – نرخ ارسال – نرخ دریافت – کلاک – سیستم چند کاربره بی سیم.

عنوان پروژه:طراحی و تحلیل یک مخلوط کننده متعادل در باند فرکانسی خیلی وسیع یو.دبلیو.بی با استفاده از تکنولوژی سیموس

چکیده:رشد سریع تکنولوژی و پیشرفت موفق تجاری مخابرات بی سیم روی زندگی روزمره ی ما تاثیر قابل توجهی گذاشته است.امروزه کاربرد میکسرهای فرکانس بالا در سیستم های ارتباط بی سیم دارای اهمیت خاصی می باشد.میکسرها یکی از اجزای اصلی گیرنده در مخابرات بی سیم محسوب می شوند.اجرای میکسرهای پایین آورنده در گیرنده ها به لحاظ وجود نویز و تضعیف در سیگنال دریافتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.هدف اصلی این پروژه تحلیل و طراحی میکسر برای کاربرد در باند فرکانسی فراپهن (یو.دبلیو.بی)و با استفاده از تکنولوژی سیموس می باشد.ابتدا عملکرد یک میکسر توزیع شده یررسی شده و سپس مدار پیشنهادی میکسر توزیع شده ارایه می گردد.میکسر پیشنهادی دارای عددنویز:7 دسیبل & پهنای باند:3 تا 10 گیگاهرتز & توان مصرفی:52 میلی وات & IIP3:5.5dBm&بهره تبدیل:3 دسیبل  می باشد.میکسر فراپهن باند توزیع شده ی پیشنهادی با استفاده از تکنولوژی هیجده صدم میکرو ام سیموس با منبع تغذیه 1.8 ولت طراحی شده است.

کلید واژه ها:مخلوط کننده متعادل – باند فرکانسی – تکنولوژی سیموس – میکسر فرکانس بالا – عدد نویز.

عنوان پروژه:مدیریت تقلب در سیستم های مخابرات سیار با استفاده از شبکه های عصبی

چکیده:پیشرفت تکنولوژی ارتباطات سیار و افزایش تعداد کاربران تلفن های همراه موجب شده که شرکتهای ارائه کننده این سرویسها با حجم عظیمی از این داده ها مواجه شوندو کسب دانش از پایگاه داده ها و حفاظت از اطلاعات و داده های کاربران و تشخیص تقلب در آنها به موضوع مهمی در صنعت ارتباطات سیار تبدیل شده است.یکی از استراتژی های کشف تقلب وارسی تغییرات مشکوک در رفتارهای کاربران است.که این وارسی در داده های مکالمات کاربران صورت می گیرد.یک کاربر در یک دوره زمانی الگوهای مصرفی را تولید می کند.از آنجایی که داده های کاربران با هدف محاسبه صورت حساب ذخیره می شود ما از این اطلاعات ذخیره شده برای پیداکردن الگوهای مکالمات متقلبانه استفاده می کنیم.و از روشهایی برای پیداکردن کاربرد های متقلبانه بهره خواهیم جست.با استفاده از روشهای شبکه های عصبی مشاوره پایان نامه هوشمند می توان الگوهای مکالمه کاربر را تحلیل کرد.در این پروژه ما با بکارگیری شبکه های عصبی مکالمات درست شده توسط کاربر در یک بازه زمانی مشخص در شبکه های مخابراتی سیار را بررسی می کنیم.در این تحقیق از الگوریتم های شبکه های عصبی نقشه خود سازمانده و شبکه های LSTM & Elman روی داده های مکالمه ذخیره شده کاربر استفاده می کنیم.ما از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس برای شبیه سازی شبکه های نقشه خود سازمانده و از نرم افزار مطلب برای شبیه سازی شبکه های LSTM & Elman برای این کاربرد استفاده کرده ایم.بررسی ما نشان می دهد که هر سه تکنیک می توانند برای تمایز الگوهای مکالمه کاربران به کار گرفته شوند و الگوریتم شبکه های عصبی مصنوعی بازگشتی LSTM تمایز بهتری از الگوریتم نقشه خود سازمان و شبکه های Elman می دهد.

کلیدواژه ها:مخابرات سیار – تشخیص تقلب – شبکه های عصبی – داده کاوی – نقشه خود سازمانده.

عنوان پروژه:بررسي مدهاي پايدار در آرايه هاي اسيلاتوري داراي تزويج قوي براي دو ساختار شش ضلعي و مثلثي

چکیده:شبکه اسیلاتورهای تزویج شده در کاربردهای متعددی از قبیل ترکیب توان، چرخش اشعه (Beam scanning)، تولید پالسهای لیزری و کاربردهای متعدد دیگری استفاده شده است. در روش تزریق متقابل در شبکه اسیلاتورها، قسمتی از تواناهراسیلاتور به منظور ایجاد روابط فازی و دامنه ای مشخصی به اسیلاتورهای دیگر کوپل می شود. یکی از مشکلات موجود در تزریق متقابل، ایجاد مدهای اضافی یا چندمدی شدن شبکه است که سبب میشود شبکه در چندین فرکانسی و با توزیع دامنههای مختلف امکان نوسان داشته باشد. مسأله چند مدی شدن، در شبکههای دارای تزویج قوی بررسی دقیقی را طلب میکند. در این شبکه ها، اسیلاتورها به صورت مستقیم با استفاده از المانهای مداری با یکدیگر کوپل می شوند و شبکه ای یکپارچه را تشکیل می دهند. خاصیت غیرخطی این شبکهها سبب میشود که شبکه با توجه به شرایط اولیه، در یک یا چندینامد به صورت همزمان نوسان پایدار داشته باشد. برای این که شبکه عملکرد مطمئنی داشته باشد باید بتوان نوسان آن در فرکانس و توزیع مد دلخواه تضمین نمود. شبکه های اسیلاتورها می توانند دارای ساختارهای مختلفی باشند. تاکنون ساختارهای خطی، حلقوی، مستطیلی، مثلثی و شش ضلعی برای این شبکهها پیشنهاد شده است و برخی از خواص این شبکه ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. در پایان نامه حاضر با بررسی این شبکه ها، روشهایی را برای بدست آوردن توزیع مدها و تحلیل آنها ارائه خواهیم نمود. به این منظور از روش پتانسیل میانگین استفاده شده است. در فصل اول ابتدا به معرفی اسیلاتورهای کوپل شده، روشهای پیاده سازی و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. سپس به معرفی روش پتانسیل میانگین خواهیم پرداخت. در فصل دوم با تحلیل شبکه مولد، با استفاده از معادلات تفاضلی فرکانسها و توزیع مدهای نوسان را بدست خواهیم آورد. سپس در فصل سوم شرایطی برای کار شبکه در مد دلخواه را ارائه خواهیم نمود.

کلیدواژه ها: شبکه اسیلاتورها، تزویج قوی، پتانسیل میانگین، معادلات تفاضلی.

عنوان پروژه:طراحي و بهينه سازي آنتن هاي آرايه فازي مايكرواستريپي به كمك روشهاي كاهش اثر خطاي نويز كوانتيزاسيون فاز

چکیده:در این پروژه با استفاده از روش حل عددی ممان بر مبنای توابع پایه RWG، به طراحی آنتن های آرایه ای فازی متشکل از عناصر مایکرواستریپ پرداخته ایم. همچنین کوپلینگ متقابل بین عناصر آرایه با استفاده از میدان حاصل از یک آنتن محاسبه و در شبیه سازی اعمال شده است. از آنجا که امروزه معمولا" برای تغذیه فاز آرایهها از تغییر فاز دهنده های دیجیتال استفاده می شود، با به کار بردن روشهای تصادفی و غیر تصادفی به منظور کاهش خطای ناشی از کوانتیزاسیون فاز، کاهش این اثر بررسی شده و سه روش جدید از ترکیب برخی روشهای قبلی به منظور کاهش این خطا پیشنهاد شدهاست. از میان این روشها یک روش از لحاظ کاهش خطای جهت پرتو اصلی بهتر از همه روشهای قبلی عمل کرده و دو روش دیگر نیز در برخی موارد نسبت به روشهای پایه ای خود دارای بهبود عملکرد هستند.

کلیدواژه ها: آنتن آرایه فازی ،تغییر فاز دهنده دیجیتال، خطای کوانتیزاسیون فاز ،تزویج متقابل،روش ممان.

عنوان پروژه: تحليل و اندازه گيري نويز فاز در نوسانسازهاي هماهنگ مايكروويو

چکیده:نویز فاز در نوسانسازهای مایکروویو معرفی شده و ویژگیها و کاربردهای آن بیان می شود. فرایندهای تزریق یک طرفه و تزریق متقابل معرفی شده و مروری کلی بر خواص حالت پایدار نوسانسازهای هماهنگ صورت می گیرد. در ادامه با استفاده از روش تابع توصیفی نویز فاز در نوسانساز تحت تزریق و دو نوسانسازهماهنگ تحلیل شده و نویز فازپس از قفل بر حسب نویز فاز حالت نوسان آزاد نوسانسازها محاسبه می شود. حالتهای خاصی همانند عدم شباهت نوسانسازها و حضور سوسپتانس غیر خطی در مدل نوسانسازها بررسی می گردند. پس از معرفی و بیان ویژگیهای پایان نامه روشهای مرسوم اندازه گیری نویز فاز،روش جدیدی برای اندازه گیری نویز فاز بر اساس فرایند تزریق متقابل معرفی می شود. ساختاری عملی برای اندازه گیری نویز فاز به روش تزریق متقابل ارایه می گردد و نتایج عملی ارائه می شوند که تایید کننده تئوری هستند. نشان داده میشود که در حالتی که فاز ضریب تزویج برابر صفر است. سیستم ارایه شده در بهینهترین حالت است که به ازای این حالت حضور سوسپتانس عنصر غیر خطی و یا عدم شباهت نوسانسازها خطایی در اندازه گیری ایجاد نمی کند. در نهایت اندازه گیری نویز فاز به روش تزریق متقابل با دیگر روشهای مرسوم مقایسه می گردد.

کلیدواژه ها:تابع توصیفی،نویز فاز،نوسانساز هماهنگ،اندازه گیری نویز فاز.

انجام پایان نامه مهندسی برق