انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مشاوره پایان نامه

 

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل و ابزار دقیق Control and Instrumentation Engineering

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل و ابزار دقیق Control and Instrumentation Engineering 

دپارتمان مهندسی برق در گروه مشاوران ایران تز از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و تهران می باشد.این دپارتمان در حوزه چاپ مقالات و پروپوزال و پایان نامه آماده همکاری با دانشجویان می باشد.گرایش هایی از رشته ی مهندسی برق که کارشناسان ایران تز در آنها آمادگی همکاری با دانشجویان را دارند به شرح زیر می باشد:

انجام پایان نامه مهندسی برق در گرایش های زیر:

انجام پایان نامه مهندسی برق مخابرات

انجام پایان نامه مهندسی برق قدرت

انجام پایان نامه مهندسی برق الکترونیک

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل

انجام پایان نامه مهندسی برق دیجیتال

انجام پایان نامه مهندسی برق مهندسی پزشکی

گروه مشاوران ایران تز آمادگی همکاری با دانشجویان در زمینه های مختلف مهندسی برق از جمله هوش مصنوعی,پردازش تصویر ,داده کاوی ,الگوریتم های تکاملی همچون الگوریتم ژنتیک ,شبیه سازی تبرید,الگوریتم انبوه ذرات ,برنامه نویسی میکروکنترلر ,شبیه سازی مبدل آنالوگ به دیجیتال و بالعکس ,مدلسازی سیستم قدرت, پایداری و حفاظت سیستم قدرت  ,طراحی کنترل کننده سیستم قدرت, انرژی های نو ,تجدیدساختار و بهره برداری را دارا می باشند.

انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال مهندسی برق:

نگارش پروپوزال مهندسی برق یکی از گامهای اولیه و مهم در انجام پایان نامه مهندسی برق می باشد.از آنجا که بسیاری از دانشجویان در نحوه ی نگارش پروپوزال خود دچار مشکلاتی می گردند ارائه ی مشاوره ی رایگان از جمله فعالیت های گروه مشاوران ایران تز قرار گرفته است.به همین منظور شما می توانید با مشاوران رشته ی خود در ارتباط بوده و سوالات خود را در زمینه ی تخصصی مطرح نمایید.

عنوان پروژه: شناسايي سيستم هاي مرتبه كسري با استفاده از توابع پايه متعامد

چکیده: در پژوهش پیش رو شناسایی سیستمهای بعد کسری با استفاده از توابع پایه متعامد بررسی شده است. ابتدا معرفی اجمالی بر مهمترین روشهای ارائه شده برای شناسایی سیستمهای مرتبه کسری انجام گرفته و در ادامه مهمترین توابع پایه متعامد استفاده شده در شناسایی سیستمها معرفی شده وآنگاه توابع پایه لاگر و کائوتز به حالت مرتبه کسری تعمیم داده شده اند. شناسایی سیستمهای مرتبه کسری با استفاده از توابع لاگر مرتبه کسری مورد بررسی کامل قرار گرفته و روشهای جدیدی برای تخمین پارامترهای آزاد این پایه شامل مرتبه کسری و قطب معرفی شده اند. شبیه سازیهای انجام شده کارایی روشهای فوق در تخمین پارامترها و کارایی توابع پایه تعمیم یافته به حالت مرتبه کسری در شناسایی سیستمهای مرتبه کسری را نشان میدهند.

کلیدواژه ها: شناسایی سیستم، سیستمهای مرتبه کسری، توابع پایه متعامد، توابع لاگر مرتبه کسری، توابع کائوتز مرتبه کسری، تخمین پارامترها.

عنوان پروژه:مدل سازي و شناسايي سيستم هاي غيرخطي به كمك سري ولترا و استفاده از توابع پايه متعامد

چکیده:در زمینه مدلسازی سیستمهای خطی روشهای بسیار مناسبی تاکنون ارائه شده است، اما در مورد سیستمهای غیرخطی به خصوصی سیستمهای دینامیک تحقیقات همچنان ادامه دارند. ابزارهای متعددی مانند دنباله Wiener، موجک، شبکه های عصبی، منطق فازی و الگوریتمهای ژنتیک در این زمینه به کار گرفته شده اند. در این پایان نامه مدلسازی سیستمهای غیرخطی به صورت جعبه سیاه مورد بررسی قرار می گیرد. برای مدلسازی سیستم های غیرخطی یکی از راههای نسبتاً جامعی که در بسیاری از سیستمها تاکنون جوابگو بوده است، سری اولترا است، سری اولترا تعمیمی برای کانولوشن در حالت غیرخطی است، و از جمله موارد کاربرد آن می توان به مخابرات دیجیتالی ماهواره ای، مدلسازی خاصیت غیرخطی سیگنالهای صحبت و خصوصیات بسیاری از مکانیزمهای فیزیولوژیک اشاره کرد. در این رساله به توصیف این سری و محاسبه ضرایب آن با روشهای متعدد از جمله استفاده از توابع متعامدی چون توابع لاگر برای سیستم نامتغیر با زمان و موجک ها برای سیستم متغیر با زمان می پردازیم. برای کاهش خطای مدلسازی، با روشهای مختلف بهینه سازی مانند الگوریتم ژنتیک به جستجو برای یافتن بهترین مکان برای قطبهای این توابع عمود و بهترین پارامترها بازمان کمینه برای محاسبات می پردازیم. برای داشتن شناسایی مناسب سعی شده است تا سیگنال ورودی بهینه ای نیز برای سیستم طراحی شود.در نهایت الگوریتمها را روی چند سیستمعاملی پیاده سازی کرده و نتایج را ارائه داده ایم.

کلیدواژه ها: مدلسازی و شناسایی سیستمهای غیرخطی ،سری اولترا، توابع متعامد،موجک ،تابع لاگر ، طراحی ورودی بهینه.

عنوان پروژه:راه يابي و تعيين نقشه و موقعيت يك ربات متحرك

چکیده:مساله تعین موقعیت یکی از مباحث اساسی در زمینه رباتهای متحرک هوشمند می باشد. هدف از این پروژه ساخت یک ربات هوشمند متحرک است که بتواند به شناسایی محیط اطراف خود پرداخته و با تعین موقعیت و محل خود نسبت به موانع اطراف به محل هدف مشخصی برود. در این راستا با استفاده از تصاویر دریافتی از دوربین موجود بر روی ربات و پردازش تصاویر، با بهره گیری از شبکه های عصبی و منطق فازی و روشهای کلاسیک پردازش تصویر موانع تشخیص داده شده و مسیر ربات مشخص می گردد. برای مسیریابی ربات نیز یافتن مسیر بهینه از مسایل مهم این شاخه است. از این رو با استفاده از الگوریتم کلونی مورچهها مسیر بهینه برای ربات متحرک به دست می آید.

کلیدواژه ها: ربات متحرک، راهیابی ربات، الگوریتم کلونی مورچه، شبکه عصبی، منطق.

عنوان پروژه:الگوريتم هاي مناسب سيستم هاي ناوبري اينرسي در كاربردهاي رباتيك

چکیده:در این پایان نامه مرور کلی بر لزوم ناوبری (مکانیابی) اینرسی و روشهای مرسوم آن در کاربردهای رباتیک صورت گرفته و گذشته از آن، دو نوآوری ارائه شده است: اول یک روش کالیبراسیون کم هزینه برای سنسورهای اینرسی و دومیک روش ناوبری مبتنی بر تشخیص حالت سکون. با گذشت زمان، در فرآیند مکانیابی سیستمهای ناوبری اینرسی ، خطاهای کوچک در اندازه گیری ها به دلیل ناپایداری مدل خطا، به خطای بسیار بزرگی در خروجی سیستم تبدیل خواهند شد. به همین دلیل استفاده از روش های کالیبراسیون برای از بین بردن خطاهای قابل پیش بینی بسیار مهم است. عملاً به دلیل قیمت بسیار بالای تجهیزات دقیق مربوط به فرآیند کالیبراسیون، امکان استفاده از این روش ها در مورد سیستمهای رباتیک که از سنسورهای ارزان قیمت MEMS استفاده می کنند، وجود ندارد. در قسمتی از این پایان نامه یک روش کالیبراسیون ارائه شده است که با افزایش تعداد اندازهگیریها نیاز به تجهیزات دقیق را از بین برده است. بخش اعظم این پایان نامه به ارائهٔ یک روش مکانیابی با استفاده از سنسورهای اینرسی اختصاص دارد، که در آن از تشخیص موجودیت حرکت (و یا عدم وجود حرکت) بهره گرفته می شود. سیستم ناوبری پیشنهادی دو مرحلهٔ پیش بینی (به صورت به هنگام) و تصحیح (به صورت منفصل) را شامل شده است. اولاً استفاده از مشخصه های آماری داده های شتاب برای تشخیص وجود حرکت؛ ثانیاً تعریف دو مولفه"باقی ماندهٔ شتاب " و "باقی مانده سرعت" برای ارزیابی عملکرد مرحله پیش بینی و ثالثاً ارائه معادلاتی که بتوان از این معیارها برای بهبود ناوبری در مرحلهٔ ثانویهٔ تصحیح استفاده کرد، ویژگیهای نوین این روش نسبت به روشهای معمول INS است. استفاده از چنین روشی در کاربردهایی که حرکت برای مدت زیادی بدون توقف ادامه پیدا نمیکند، به خصوصی در مصارف رباتیک و بیولوژیکی میتواند راهگشا باشد. با بکارگیری این سیستم ناوبری در مکانیابی رباتهای خودگردان، می توان با استفاده از الگوریتم های خاصی برای پیمودن مسیر و کنترل زمان بین دو توقف پیاپی،خطای مکانیابی را تا اندازهٔ دلخواه کاهش داد.

کلیدواژه ها: ناوبری، اینرسی، ربات متحرک، کالیبراسیون، استرپدان، ژیروسکوپ و شتاب سنج.

عنوان پروژه:تقريب سيستم هاي غيرخطي به كمك مدل سازي چندخطي

چکیده:در این پایان نامه به ارائه یک تقریب چند خطی کاهش یافته برای سیستم غیرخطی می پردازیم. این تقریبا به صورت مجموع وزن داری از مدلهای خطی با مرتبه پایین بوده و خروجی یا حالتهای سیستم غیرخطی را تقریب میزند. این تقریب می تواند در روش های کنترلی حقیقی-زمان به جای مدل غیرخطی مرتبه بالا به منظور کاهش حجم محاسبات مورد استفاده قرار گیرد. کاهش حجم محاسبات با توجه به خطی بودن تقریب حاصل و نیز مرتبه پایین تر آن، به طور کیفی نشان داده می شود. برای تشکیل تقریب چند خطی، هر یک از مدلهای خطی از خطی سازی در یک نقطه انجام پایان نامه کار بدست می آید. در ادامه هر یک مدل ها را توسط روش های خطی کاهشی مرتبه میدهیم. در این پایان نامه از روش برشی و مانده گذاری بالانسی شده استفاده کردیم. جزئیات تقریب و نسخه های متفاوت تقریب چند خطی با توجه به انتخاب محل و تعداد نقاط خطی سازی و روش محاسبه وزن مدلهای خطی تعیین میشود. نهایتاً روشی مبتنی بر بهینه سازی و حل مسئله کمترین مجموع مربعات خطا معرفی می شود که برخط کردن وزن ها را به صورت حقیقی زمان و با استفاده از خروجی یا حالتهای اندازه گیری شده سیستم انجام میدهد. در ادامه هر یک از زیرروشهای اندازه گیری خروجی و حالت مورد بررسی و مقایسه قرار خواهد گرفت و مزایا و کاربرد هر یک با توجه به نتایج شبیه سازی تبیین خواهد شد.

کلیدواژه ها: مدل سازی چند خطی، کاهشی مرتبه، سیستم غیرخطی، اندازه گیری حالت و خروجی،تقریب چند خطی کاهش یافته.

عنوان پروژه: گرفتن ایمن یک جسم با استفاده از کنترلر استنتاج فازی عصبی تطبیقی توسط گریپر ربات

چکیده:به طور خلاصه در تحقیقات گذشته مدلسازی و کنترل توسط انفیس صورت پذیرفته است اما عمده این تحقیقات در مباحث تعقیب مسیر ربات و زنجیره بوده است و زمینه کاربرد انفیس در گرفتن جسم توسط پنجه کمتر مورد توجه بوده است هر چند تحقیقاتی در زمینه گرفتن ایمن جسم به روش‌های کنترلی مرسوم در حال انجام است. لذا در این تحقیق به طراحی یک روش کنترلی بر اساس انفیس پرداخته خواهد شد که یک ربات بتواند جسم را بصورت ایمن توسط پنجه طوری بگیرد که بتواند لغزش جسم را کنترل نموده و از سقوط جسم جلوگیری نماید. در ضمن این کنترل باید طوری عمل نماید که پنجه به جسم نیروی اضافه وارد ننماید زیرا این نیروی اضافی در اجسام ظریف باعث آسیب به آن می‌شود. 

کلیدواژه ها:کنترل فازی تطبیقی، گرفتن ایمن، انفیس، شبکه عصبی

عنوان پروژه:تعیین بهینه پارامترهای کنترل کننده پیش بین

چکیده:این پروژه به طور خلاصه عبارتست از ترسیم خطوط راهنما در طراحی کنترل کننده پیش بین برای سیستم های تاخیردار و نوسانی و غیر مینیمم فاز.کنترل کننده های پیش بین خانواده ای از کنترل کننده ها می باشند که از پیش بینی انجام شده توسط مدل سیستم در ساختار کنترل کننده استفاده می کنند.از آنجایی که کنترل کننده های پیش بین دارای حجم محاسبات بالایی می باشند برای استفاده از این کنترل کننده ها در سیستم های سریع لازم است تا با استفاده از ترفندهایی از حجم محاسبات آنها کاسته شود.از طرفی تنظیم پارامترهای این کنترل کننده ها برای کیفیت پاسخی مطلوب نیز حائز اهمیت است.در این پروژه سعی شده است تا حجم محاسبات الگوهای کنترل کننده پیش بین حساب شوند.و با استفاده از روشهایی این حجم محاسبات کاهش داده شوند و در بخش دیگری از پروژه با استفاده از روش سیستماتیک پارامترهای بهینه کنترل کننده پیش بین برای سیستم های تاخیردار و نوسانی و غیر مینیمم فاز محاسبه شده است.

کلید واژه ها:سیستم تاخیردار ،سیستم نوسانی ،سیستم غیر مینیمم فاز ،کنترل کننده پیش بین .

عنوان پروژه:طراحی سیستم هوشمند کنترل سوخت و هوا و متوسط دما در کوره با روش کنترل فازی

چکیده:با توجه به اهمیت مصرف سوخت در کوره ها ،که یکی از انرژی برترین بخشها در یک واحد صنعتی ،بخصوص در پالایشگاه ها و نیروگاه ها می باشند.طراحی یک سیستم کنترل هوشمند که با توجه به حرارت مورد نیاز در کوره میزان سوخت و هوای اضافی را کنترل نماید بسیار حائز اهمیت است.در پالایشگاه محاسبه میزان سوخت وهوای اضافه بر مبنای محاسبه مقدار اولیه سوخت در نقطه کار می باشد.به این صورت که با فرض اولیه مقدار سوخت به کوره تزریق می شود و کنترل دمای خروجی با استفاده از تغییر هوای اضافی صورت می گیرد.سیستم کنترل کوره های موجود دستی و توسط اپراتور شکل گرفته است که موجب می شود تا در برخی موارد هوای اضافی مصرفی در کوره تا بیش از 200 درصد افزایش یابد که این امر باعث مصرف سوخت بیش از حد لازم می شود.به همین منظور در این پروژه ، بررسی روش کنترل هوشمند در کوره ها و طراحی یک سیستم مناسب برای کوره مورد نظر ،که در اینجا کوره مورد نظر ، که در اینجا کوره مورد نظر کوره اصلی نفت خام در پالایشگاه می باشد ،هدف قرار گرفته است.مساله دیگری که در کوره پالایشگاه حائز اهمیت است ،مساله عدم قطعیت در تعیین ارزش حرارتی سوخت کوره ،به دلیل متغیر بودن ترکیبات سوخت می باشد که این مساله نیز در این پروژه توسط منطق فازی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

کلید واژه ها:کوره ی پالایشگاهی ،انتقال حرارت کوره ،احتراق کوره ،کنترل هوشمند ،منطق فازی ،پایگاه قوانین فازی.

عنوان پروژه:طراحی و پیاده سازی کنترل گر موقعیت برای روبات کشسان مفصل با لحاظ مساله اشباع کارانداز

چکیده:مساله کشسانی در مفاصل روباتها امروزه از مسائل گریز ناپذیر در دنیای روباتیک گشته است.عمده ترین منشاء ایجاد کشسانی استفاده از هارمونیک درایو در سیستم انتقال قدرت می باشد.علاوه بر این موارد دیگر مانند استفاده از حسگر گشتاور موجب ایجاد کشسانی در مفاصل می شوند.کشسانی مفصل باعث می شود رابطه ی مکان(زاویه)موتور و مکان بازوی متناظر با آن از یک تناسب ساده تبدیل به یک رابطه ی دینامیکی گردد که در ساده ترین حالت می توان آن را به صورت یک فنر پیچشی مدل کرد.در نظر نگرفتن کشسانی مفصل در طراحی کنترل اگر باعث بروز رفتار های ناخواسته ای چون ناپایداری و عدم ردیابی نگردد حداقل باعث افت عملکرد تاحد نامطلوبی می شود و لحاظ کردن آن در کنترل لازم است.از طرف دیگر وجود دینامیک بین موتور و بازو سیستم را در رده ی سیستم های کم کارانداز که در آنها تعداد درجات آزادی بیش از تعداد ورودیهای کنترلی است(و درنتیجه نمی توان هرحالت را با یک ورودی متناظر کنترل کرد) جا می دهد و مسائلی چون مدلسازی مناسب ،طراحی کنترل بدون نیاز به اندازه گیریهای متعدد ،مقاومت کنترلگر و ... در اینجا نیز پیش روست.همین واقعیات باعث شده است که کنترل روباتهای کشسان مفصل از مسائل مطرح در دنیای کنترل گشته و چالش زیادی برای پژوهشگران فراهم سازد.درطول دو یا سه دهه ای که از مطرح شدن موضوع می گذرد روشهای متنوعی برای برخورد با مسائل گوناگون ارائه شده و عمده ی مشکلات موجود مرتفع گشته است.اما آنچه  که هنوز جای آن خالی می باشد عملیاتی کردن الگوریتم های ارائه شده و در نظر گرفتن مشکلات عملی است.کمتر مقاله ای روش خود را فراتر از شبیه سازی رایانه ای آزموده است و در این شبیه سازیها نیز مسائل واقعی مانند محدود بودن هزینه ی کنترل در نظر گرفته نشده است.در خیلی از روشهای ارائه شده گشتاورهای لازم برای پیاده سازی بسیار فراتر از مقدار قابل ایجاد توسط کاراندازها می باشد و این در عمل باعث بروز اشباع در کارانداز (و در نتیجه افت عملکرد و یا حتی در برخی موارد ناپایداری) می گردد.مساله اشباع کارانداز همواره یکی از مسائل مطرح در مهندسی کنترل بوده است.بدون در نظر گرفتن حدی برای هزینه کنترل ،ارائه یک کنترلگر با عملکرد عالی کاری ساده است اما این محدودیت در تمام سیستمهای واقعی وجود دارد و نمی توان از آن چشم پوشید.همواره مشاوره پایان نامه قدرت جکها و موتورها و دیگر کاراندازها محدود است و استفاده از کارانداز بسیار قوی اگر ناممکن نباشد مستلزم پرداخت هزینه ی بسیار بالایی است.البته در هر سیستم بسته به دینامیک آن و پهنای باند و عملکرد مطلوب یک توان نامی برای کارانداز باید تامین شود که هرچه دینامیک مطلوب سریعتر و خوشرفتارتر از دینامیک خود سیستم باشد این مقدار بیشتر است.تامین توان نامی برای رسیدن به عملکرد مطلوب لازم است و گریزی از آن نیست.اما آنچه درمان پذیر است این است که در اکثر موارد در حالتهای گذرا مقدار هزینه کنترل با روشهای عادی کنترلی (بدون لحاظ کردن هزینه در طراحی)بسیار فراتر از مقدار نامی می گردد و برای چنین مواقعی است که باید چاره اندیشید.در این موارد یا باید روشی اتخاذ گردد تا سیستم را از نزدیک شدن به شرایط اشباع دور نگه دارد و یا باید تدبیری اندیشیده شود که عملکرد سیستم با بروز اشباع حفظ شود.در این زمینه پژوهشهای بسیاری انجام شده است اما روشی به عنوان فصل الخطاب که در تمام شرایط و برای تمام سیستمها قابل استفاده باشد هنوز ارائه نشده و این یکی از زمینه های باز در مهندسی کنترل است.در این پروژه ابتدا بر روی مساله اشباع کارانداز متمرکز شده و به ارائه روشی نو که در روباتهای کشسان مفصل قابل استفاده باشد خواهیم پرداخت .سپس مدل عملیاتی از روبات کشسان مفصل ارائه می کنیم که مسائل مهم عملی در آن لحاظ شده باشد.در انتها پس از شبیه سازی و تعدیل روش ارائه شده بر روی مدل مذکور به پیاده سازی کنترلگر بر روی یک نمونه واقعی خواهیم پرداخت.

کلیدواژه ها:اشباع کارانداز ،مقاومت کنترل گر،روبات کشسان ،سیستم انتقال قدرت ،پهنای باند

عنوان پروژه:کنترل تطبیقی و کنترل هوشمند سیستم های انتقال نوسانی

چکیده:در این پروژه،مساله کنترل سیستم های انتقال نوسانی از دو دیدگاه مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.در دیدگاه اول ،با استفاده از قوانین دینامیکی ،روابط حاکم بر سیستم نوشته شده و مدل پیوسته سیستم بدست می آید.سپس بدلیل تغییر دینامیک سیستم ناشی از تغییر بار ،یک کنترل کننده تطبیقی گسسته شامل الگوریتم شناسایی مبتنی بر حداقل مربعات بازگشتی و الگوریتم کنترل مبتنی بر جایابی قطب ،طراحی و به سیستم اعمال گردیده است.در ادامه نیز برای از بین بردن حالت گذرای نامطلوب پاسخ ،به هنگام تغییرات ناگهانی و شدید پارامترها ،از کنترل کننده تطبیقی چند مدله استفاده شده است.در دیدگاه دوم ،برای بدست آوردن دینامیک سیستم ،از روشهای شناسایی سیستم مبتنی بر شبکه های عصبی استفاده می شود.برای این منظور در هر لحظه سیگنال ورودی به سیستم پایان نامه اعمال شده و با استفاده از داده های ورودی خروجی بدست آمده ،شبکه عصبی مدل کننده سیستم آموزش داده می شود.سپس روش جدیدی برای کنترل تطبیقی مدل غیر خطی سیستم انتقال نوسانی ارائه و نتایج اعمال این کنترل کننده مورد بررسی قرار گرفته است.در این روش از یک شبکه عصبی دیگر جهت کنترل سیستم استفاده می شود که اطلاعات لازم برای آموزش این شبکه از دینامیک شبکه مدل کننده سیستم بدست می آید.در نهایت نیز جهت تسریع در آموزش شبکه کنترل کننده و بهبود حالت دائمی پاسخ ،از ضریب یادگیری تطبیقی و جهت اصلاح حالت گذرای پاسخ ،از کنترل کننده تطبیقی چند مدله عصبی استفاده شده است.علاوه بر موارد فوق یک الگوریتم جدید کلی دیگر نیز جهت کنترل تطبیقی غیرمستقیم سیستمهای غیر خطی ارائه و کاربرد آن در یک سیستم غیرخطی به نمایش گذاشته شده است.در این روش ابتدا دینامیک سیستم توسط توسط یک شبکه عصبی شناسایی می شود.سپس با استفاده از این شبکه ،خطای خروجی سیستم پیش بینی شده و سیگنال خروجی شبکه کنترل کننده در جهت کاهش این خطا تصحیح می شود.درنهایت نیز سیگنال اصلاح شده به عنوان ورودی کنترلی به سیستم اعمال می شود.

کلید واژه ها:سیستم انتقال نوسانی ،شبکه عصبی ،کنترل تطبیقی ،کنترل هوشمند ،کنترل چند مدله

انجام پایان نامه مهندسی برق