انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مشاوره پایان نامه

 

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک حرارت و سیالات fluid mechanics and heat

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک حرارت و سیالات fluid mechanics and heat 

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک از جمله فعالیت های متخصصان ایران تز می باشد.مهندسی مکانیک با بهره گیری همزمان از علم فیزیک و استفاده از مفاهیم پایه آن و به دنبال آن با کاربرد علم ریاضی به تحقیق در مورد چگونگی حرکت اجسام و همچنین نیروهای اعمال شده بر آنها می پردازد.از جمله گرایش هایی که متخصصان ایران تز در آنها به مشاوره در انجام پروپوزال و پایان نامه می پردازند به شرح زیر است:

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک در گرایش های زیر:

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ساخت و تولید

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک طراحی کاربردی

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک مهندسی پزشکی – بیومکانیک

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک حرارت و سیالات

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک کنترل

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک طراحی جامدات

گروه مشاوران ایران تز آمادگی همکاری با دانشجویان در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک از جمله  آنالیز اقتصادی توان خورشیدی متمرکز، بهینه سازی سیستم هیبریدی، نمک زدایی خورشیدی، یخچال ترمو شیمیایی خورشیدی با جاذب های جدید، دستگاههای کلدینگ، کاربرد لیزر در صنعت، بهینه سازی توربین‌ها، سیستم های تعلیق، ترمز و فرمان، سیستم محرکه خودرو را دارا می باشند.

انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال مهندسی مکانیک:

نگارش پروپوزال مهندسی مکانیک یکی از گامهای اولیه و مهم در انجام پایان نامه مهندسی مکانیک می باشد.از آنجا که بسیاری از دانشجویان در نحوه ی نگارش پروپوزال خود دچار مشکلاتی می گردند انجام مشاوره ی رایگان از جمله فعالیت های گروه مشاوران ایران تز قرار گرفته است.به همین منظور شما می توانید با مشاوران رشته ی خود در ارتباط بوده و سوالات خود را در زمینه ی تخصصی مطرح نمایید.

عنوان پروژه:بررسي جريان سيال و انتقال حرارت در مبدل هاي حرارتي برج هاي خنك كننده نيروگاهي

چکیده:به دلیل مکانیزم پیچیده جریان هوا داخل برج های خنک کننده و به خصوص در قسمت مبدل حرارتی که دارای هندسه پیچیده ای می باشد امکان بررسی دقیق جریان هوا در این برج ها بسیار مشکل است. کارهای عددی و تحلیلی زیادی در این زمینه انجام شده است. در این تحقیق حل تحلیلی جریان در این نوع برج و مبدل حرارتی با پره های تخت و کرکره ای با ارتفاع های 15و17و20 متر انجام شده است. پارامترهای افت فشار دمای آب خروجی از مبدل، دمای هوای خروجی از مبدل و دبی هوای ورودی به برج برای ارتفاعهای مختلف با تغییرات دمای محیط اطراف، رسم شدهاست. یک دستگاه سه معادله سه مجهول غیر خطی با ضرایب مجهول با روش عددی حل شده است. تغییرات دمای محیط از 5 درجه سانتی گراد به 35 درجه سانتی گراد و نیز تغییرات ارتفاع مبدل حرارتی، میزان دبی هوای ورودی به برج ، دمای هوای خروجی از مبدل، دمای آب خروجی از مبدل حرارتی ، نرخ گرمای مبادله شده در مبدل حرارت یافت فشار در برج خنک کننده بررسی شده است. همچنین تاثیر استفاده از مبدل حرارتی با پرههای کرکرهای، به جای مبدل حرارتی با پرههای تخت و نیز استفاده از لوله های تختبه جای لوله های مدور بررسی شده است. برج دارای ارتفاع 105 متر، شعاع ورودی برج 50 متر و شعاع خروجی 30 متر است.

کلیدواژه ها:برج خنک کننده خشک، مبدل حرارتی، پره، نرخ انتقال حرارت، فشار، دما.

عنوان پروژه: حل عددي جريان و انتقال حرارت در ميكرو كانال ها

چکیده:هدف از این پایان نامه بررسی حل جریان سیال و انتقال حرارت در میکرو کانالی با مقطع مربعی به ابعاد 10*10میکرومتر و طول 10میلیمتر است. معادلات حاکم به روش عددی با استفاده از روش حجم کنترل گسسته شده است. با استفاده از الگوریتم سیمپل سی معادلات در شبکه متمرکز حل شده است. یافته های بدست آمده بیانگر آن است که با افزایش عددKn افت فشار و عدد Nu کاهش می یابند. برای مثال مقدار f.Re در حالت 0=Kn و 10=Re در یک مقطع مربعی برابر 14/1 و به ازای 0.1=Kn برابر 8.2 محاسبه شده است. یعنی مقدار ضریب اصطکاک 42 درصد کاهش را نشان می دهد. اگرچه افزایش عدد نادسن سبب افزایش جریان سیال اطراف دیوار به علت سرعت لغزش می شود، اما با اعمال شرط لغزش دما بر روی دیواره برآیند نهایی این دو اثر کاهش عدد نوسلت است.بنابراین اعمال اثر شرط لغزشی بر روی دیواره به مانند اعمال مقاومت حرارتی است.

کلیدواژه ها:حل عددی جریان،میکروکانال،عدد نادسن،عدد نوسلت.

عنوان پروژه:مدل سازي و تحليل رفتار ديناميكي آرايش هاي گوناگون چندفشاره بويلر بازياب حرارت در سيكل هاي تركيبي

چکیده:سیکل های ترکیبی در حال حاضر سهم بزرگی را در تولید توان در دنیا به عهده دارند.راندمان بالای سیکلهای چند فشاره، امکان رقابت با انها را از سیکلهای بخار گرفته است. امروزه بیش از 60 نیروگاههای در حال نصب در دنیا بر پایه توربین گازی و سیکل ترکیبی می باشند. در کشور ما نیز طرحهای مختلفی همچون ساخت6  و 22 واحد سیکل ترکیبی یکی پس از دیگری در حال انجام می باشد. این امر لزوم تحقیقات در این زمینه را آشکار میسازد. مدل سازی و بهینه سازی HRSG برای نیروگاههای سیکل ترکیبی، به منظور افزایش کارایی به دست آمده از سیکل بخار، قابل توجه می باشد. جزئیات و ریزه کاریهای شبیه سازی، یک مساله بسیار پیچیده می باشد که به متغیرهای زیادی نیز وابسته است. در این پروژه تحلیل کامل و دقیقی از رفتار بویلر بازیاب حرارتی در شرایط گذرا مورد بررسی قرار می گیرد. نرمافزار توسعه داده شده، کاملا انعطاف پذیر می باشد به نحوی که می تواند آرایش های بسیار پیچیده دو و سه فشاره، همراه با چیدمان های مختلف در شبکه مبدلهای حرارتی را در شرایط گذرا مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین در این نرم افزار، امکان در نظر گرفتن انواع مختلف آرایش لولهها (با گامهای مربعی و یا مثلثی ) و نیز امکان انتخاب مشخصات فینها و ارایشی مختلف انها بنا به انتخاب کاربری وجود دارد. در نظر گرفتن فرمول های دقیق انتقال حرارتی، یکی دیگر از مزایای برجسته این نرمافزار میباشد. در مطالعه موردی این پروژه، یکنمونه آرایش رایج دو فشاره درسیکلهای ترکیبی ایران (مدل دوسان) بررسی میشود و تاثیر شرایط مختلف گاز خروجی از توربین گاز بر روی بویلر بازیابحرارت در هنگام تغییر با توربین گاز مورد ارزیابی قرار می گیرد. تغییرات دما و ادبی در بخشهای مختلف با گذشت زمان تعیین شده و در انتهای پایان نامه ارائه گردیده است.

کلیدواژه ها:توربین گاز، سیکل ترکیبی، شرایط طراحی، شرایط خارج از طراحی، شرایط گذرا.

عنوان پروژه: شبيه سازي جريان دوفاز در يك لوله افقي تحت شرايط عدم تعادل ترموديناميكي

چکیده:پدیده چگالش و جوشش در لوله های افقی چگالنده ها و بویلرهای نیروگاهی تحت شرایط جریان طبیعی یا اجباری کاربردهای گسترده ای دارد. در اینجا توجه ما به حالتی از چگالش و جوشش معطوف است که در آن جریان به صورت طبقه ای با عدم تعادل ترمودینامیکی بین دو فاز است. در این پروژه معادلات مربوط به جریان دوفاز مایع و بخار به دست آمده که در آن تاثیر انتقال حرارت و تنش برشی در فصل مشترک دو فاز مایع و بخار در نظر گرفته شده است. معادلات با روش رانج کوتای مرتبه 4حل شده و توزیع فشار، ضریب انتقال حرارت، کسر حجمی بخار، دمای مادون اشباع مایع، دمای فوق اشباع و کیفیت بخار در لوله محاسبه شده است. مقایسه نتایج نشان میدهد که مدلی با حداکثر خطای 16.1 درصد دمای مادون اشباع مایع، با حداکثر خطای 17.2 درصد ضریب انتقال حرارت و با حداکثر خطای 21 درصد گرادیان فشار در لوله را پیش بینی می کند. همچنین نتایج به دست آمده نشان داده است که صرف نظر از تغییرات دمای مادون اشباع در نواحی با کیفیت بخار بالا قابل قبول است اما صرف نظر از آندر نواحی با کیفیت کم موجب اختلاف بین مقدار واقعی و نتایج بدست امده می شود.

کلیدواژه ها:چگالش ، جوشش ، جریان دوفاز،عدم تعادل ترمودینامیکی بین دو فاز، جریان طبقه ای.

عنوان پروژه: مدل سازي عددي جذب بخار در محلول ريزشي ليتيم برومايد بر روي صفحه قايم

چکیده:ابزوربر یکی از اجزاء مهم چیلرهای جذبی است و نقش بسزایی در بازدهچیلرهای جذبی دارد. به همین دلیل شناخت فرآیندهای انتقال حرارت و جرم و هیدرودینامیک جریان در این مبدل بسیار مهم است و مدلسازی عددی دقیقی باید انجام شود. این پروژه به مدلسازی عددی فرآیند جذب بخار آب در محلول لیتیم بروماید-آب بر روی صفحه قائم و صفحه مایلی تحت شرایط رینولدز بین 5  تا 150 پرداخته است. فرضیه لایه مرزی برای معادلات انتقال حرارت، جرم و مومنتم بکار برده شده و از روش تفاضلات محدود ضمنی به منظور حل معادلات مستخرج استفاده شده است. تغییرات خواصی محلولی تحت تاثیر دماوغلظت و همچنین تغییر ضخامت فیلم ناشی از جذب در نظر گرفته شده است. مدل ارائه شده توانایی ارائه پروفیل های دما، غلظت و خواصی محلولی و همچنین فلاکسی جرم جذبی و ضرایب انتقال حرارت و جرم را دارد. حلی در شرایط دمای دیوار ثابت به منظور مقایسه با نتایج آزمایشگاهی ارائه گردیده است و نتایج حاصل با دادههای تجربی ارائه شده در مقالات همخوانی خوبی دارد. به همین دلیل اعداد بدون بعد ناسلت و شرود به صورت توابعی از اعداد رینولدزوپرانتل ارائه شده اند و می توان از نتایج حاصل در طراحی مبدلهای حرارتی فشرده استفاده نمود.

کلیدواژه ها:ابزوربشن صفحه قائم ، ابزور بشن صفحه مایل،فرآیند جذب ، مدلسازی عددی،چیلر جذبی.

عنوان پروژه:بررسی و تحلیل کاهش ذرات موجود در جریان دوغابی در مسیر دو هیدروسیکلون

چکیده:هیدروسیکلون ها یکی از بهترین روشهای جداسازی فازهای مختلف در سیال می باشند.بر این اساس در این پروژه با استفاده از تحقیقات قبلی بر روی یک هیدروسیکلون یا ساخت یک هیدروسیکلون دیگر وسری کردن آنها بعلاوه یک فیلتر خاص در بین آنها سعی در بررسی جدایش ذرات در مسیر جریان دوغابی در این  مدل گردید.بر این اساس دوغابهایی به مدل ساخته شده در دبی های بین 2 تا 3.5 کیلوگرم بر ثانیه تزریق گردید و با نمونه برداری در هر خروجی مجموعه دانه بندی در آن خروجی تعیین گردید و براساس آن راندمان کل مجموعه و راندمان در هر مرحله مشخص گردید.در نهایت در بررسی ها مشخص گردید که این مجموعه در ذرات بالاتر از 1.6 میکرون راندمانی در حدود 100% دارد و کلیه ذرات بالاتر از این سایز در دستگاه از دوغاب ورودی جدا می گردد.همچنین با تغییر ترتیب دستگاهها در مدل بصورت هیدروسیکلون + فیلتر و هیدروسیکلون + هیدروسیکلون و کل مجموعه (هیدروسیکلون+فیلتر+هیدروسیکلون)و تغییر در دبی ورودی راندمانهای سیستم بررسی گردید.

کلیدواژه ها:جریان دوغابی ، هیدروسیکلون ،راندمان سیستم ،فیلتر.

عنوان پروژه:مدیریت انرژی سیستم محرکه رانشی خودروی برقی هیبرید به کمک کنترلر فازی

چکیده:در یک خودرو هیبرید به منظور کمینه کردن کارکرد گذرای موتور احتراقی و بهره گیری از مزایای مناسب و راندمان بالای موتور الکتریکی جهت شتابگیری این دو قوای محرکه با هم ترکیب می شوند.این خودروها با دارا بودن بازده بالا آلایندگی بسیار پایین و مسافت رانشی مناسب از مزایای نسبی بسیاری در مقایسه با خودروهای متداول برخوردارند و از سه منظر قیمت وایمنی و کیفیت قابل رقابت با خدروهای امروزی می باشند.در این اساس پروژه حاضر به موضوع بررسی شناسایی و مدلسازی خودروهیبرید می پردازد که با توجه به نیاز صنعت خودروسازی کشور انتخاب گردیده است.با توجه به ساختار پیچیده وناخطی خودروهای هیبرید بخش اصلی پژوهش به انتخاب منحصر به فرد ورودی ها طراحی کنترلر هوشمند فازی و تعیین نسبت توان بهینه (میان باتری وموتور احتراقی)جهت کاهش میزان مصرف سوخت وافزایش عمر باتری پرداخته شده است.در کنار آن انتظار می رود که توان لازم جهت حرکت خودرو و طی کردن سیکل رانشی ورودی در آن نیز فراهم گردد.نتایج حاصله با دیگر روش های کنترلی برای خودرو مشابه مقایسه و صحه گذاری شده است.

کلیدواژه ها:خودروهای برقی هیبرید ،استراتژی کنترلی ،مدیریت انرژی ،کنترل فازی ،مصرف اقتصادی سوخت ،شبیه سازی خودروهای جاده ای.

 عنوان پروژه:تبدیل انرژی و بررسی پروفیل دما و سرعت میکروکانالهای مستطیلی تحت شرایط مرزی متفاوت

چکیده:در مطالعه انجام شده میکروکانالهای مستطیلی شکل که جهت خنک کردن تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند مورد بررسی قرار می گیرند.برای این منظور میکروکانالهای با شرایط مرزی گرمایی دما و شارگرمایی ثابت مورد مطالعه قرار می گیرند وبرای ترکیب حالتهای دیواره دما ثابت و دیواره های عایق و همچنین دیواره های شار گرمایی ثابت و عایق پروفیل دما و سرعت توسعه یافته داخل میکروکانال به دست می آید و بهترین حالت که در آن عدد ناسلت در آن بیشینه مقدار خود را داشته باشدانتخاب می شود.از سویی دیگر با تعریف عدد نادسن جریان لغزان نیز مورد بررسی قرار می گیرد که در این حالت روی دیواره میکروکانال پرش دما و سرعت وجود دارد.همچنین برای اعداد نادسن مختلف پروفیل دما و سرعت درون میکروکانال به دست می آیند.به این منظور روابط انرژی مومنتوم و قانون بقای جرم مورد مطالعه قرار می گیرند و با استفاده از تبدیل انتگرالی و فرضیاتی جهت ساده سازی روابطی برای پروفیل سرعت ودما به دست می آید که این روابط تابعی از عدد نادسن است و برای اعداد نادسن مختلف این پروفیل به دست می آیند.در بررسی دیگر برای جریان غیرلغزان با استفاده از مدل کردن میکروکانال به صورت محیط متخلخل و معادلات انرژی ومومنتوم برای نسبتهای عرض به ارتفاع مختلف حل می گردند و سرعت و دمای داخل میکروکانال مورد ارزیابی قرار می گیرند.

کلیدواژه ها:میکروکانال ،عدد نادسن ،جریان لغزان ،شرایط مرزی .

 عنوان پروژه:آنالیز هزینه های اگزرژتیک سیستم های مختلف خنک کننده برای یک واحد صنعتی

چکیده:یکی از مسائل مهم در بررسی انرژی سیستم ها موضوع اگزرژی می باشد که در سالهای اخیر توجه بیشتری از جانب دانشمندان و مهندسان انرژی بر روی این موضوع ایجاد شده است.پدیده مذکور اگرچه همواره وجود داشته است ولی در چند سال گذشته تمرکز بیشتری بر روی این موضوع از جانب کارشناسان صورت گرفته است.بهترین تعریفی که نشاندهنده مفهوم واقعی گزرژی می باشد بدین شرح است:ماکزیمم کار مفیدی که از یک منبع انرژی و یا یک سیستم دارای شرایط معمول قابل دستیافت است در صورتیکه سیستم مذکور از این حالت مشخص به حالت تعادل کامل یا محیط دست یابد.چیزی که مسلم است اینست که ما امکان اینکه تمام انرژی ذخیره شده از یک ماده یا یک سیستم را بدست آوریم  وجود ندارد و همواره مقداری هدر رفت به موجب مسائلی از قبیل انتقال حرارت ناخواسته و ایجاد اصطکاک و اتلاف ویسکوز وجود دارد.اتلاف این مقدار انرژی به موجب عدم برگشت پذیری سیستم است که به سبب تولید آنتروپی و بر طبق قانون دوم ترمودینامیک به وجود می آید.بنابراین برای محاسبه اگزرژی محاسبه میزان آنتروپی تولیدی در پدیده های مختلفی که در یک سیستم صورت گیرد باید بسیار دقت شود و از روابط درست و دقیق بهره جست.طبق اصول علمی عملکرد سیستم های طبیعی قابل پیش بینی می باشد.قوانین بقا و معادلات حالت امکان حل بسیاری از مسائل مربوط به سیستم ها را فراهم می آورند.قانون دوم ترمودینامیک اسکلت لازم برای بررسی مسائل مهندسی را ایجاد می کند.این بررسی شامل تعیین منابع بازگشت ناپذیری در سیستم و معرفی روشهای بهبود عملکرد آن می باشد.ما در ترمودینامیک تعریف دیگری بنام قابلیت کاردهی داریم که هرگز نباید با مفهوم اگزرژی اشتباه شود.در این پروژه ابتدا به یادآوری سیکل تبرید پرداخته می شود و سپس نحوه آنالیز و محاسبه اگزرژی و مبانی تئوری بیان می گردد و در نهایت به بررسی اعمال این روش بر روی سیکل نمونه و بررسی نتایج پرداخته می شود.

کلیدواژه ها:اگزرژی ،انتقال حرارت ناخواسته ،ایجاد اصطکاک ،اتلاف ویسکوز ،آنتروپی ،قانون دوم ترمودینامیک.

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک