انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه      انجام پایان نامه-انجام پروژه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مشاوره پایان نامه

 

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ساخت و تولید manufacturing engineering

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ساخت و تولید manufacturing engineering

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک از جمله فعالیت های متخصصان ایران تز می باشد.مهندسی مکانیک با بهره گیری همزمان از علم فیزیک و استفاده از مفاهیم پایه آن و به دنبال آن با کاربرد علم ریاضی به تحقیق در مورد چگونگی حرکت اجسام و همچنین نیروهای اعمال شده بر آنها می پردازد.از جمله گرایش هایی که متخصصان ایران تز در آنها به مشاوره در انجام پروپوزال و پایان نامه می پردازند به شرح زیر است:

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک در گرایش های زیر:

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ساخت و تولید

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک طراحی کاربردی

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک مهندسی پزشکی – بیومکانیک

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک حرارت و سیالات

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک کنترل

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک طراحی جامدات

گروه مشاوران ایران تز آمادگی همکاری با دانشجویان در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک از جمله  آنالیز اقتصادی توان خورشیدی متمرکز، بهینه سازی سیستم هیبریدی، نمک زدایی خورشیدی، یخچال ترمو شیمیایی خورشیدی با جاذب های جدید، دستگاههای کلدینگ، کاربرد لیزر در صنعت، بهینه سازی توربین‌ها، سیستم های تعلیق، ترمز و فرمان، سیستم محرکه خودرو را دارا می باشند.

انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال مهندسی مکانیک:

نگارش پروپوزال مهندسی مکانیک یکی از گامهای اولیه و مهم در انجام پایان نامه مهندسی مکانیک می باشد.از آنجا که بسیاری از دانشجویان در نحوه ی نگارش پروپوزال خود دچار مشکلاتی می گردند انجام مشاوره ی رایگان از جمله فعالیت های گروه مشاوران ایران تز قرار گرفته است.به همین منظور شما می توانید با مشاوران رشته ی خود در ارتباط بوده و سوالات خود را در زمینه ی تخصصی مطرح نمایید.

عنوان پروژه:مدل سازي ارتعاشي يك تير مقطع متغير تحت جرم متحرك به وسيلۀ شبكه هاي عصبي

چکیده:بررسی رفتار سازهها در پاسخ به انواع مختلف بارگذاری از اهمیت بالایی برخوردار است. در اثر حاضر، تلاشی برای تحلیل رفتار تیرهائی که روی آنها بار حرکت می کند صورت گرفته است. بیشتر آثار موجود در این زمینه به بررسی تیرهای کشسان با مقاطع ثابت پرداخته اند در حالی که در اکثر مواقع به منظور استفاده از ساختار بهینه و داشتن توزیع تنش مناسب و حداکثر نسبت استحکام به وزن یا هزینه سازهٔ حمال بار را دارای مقطع متغیر در نظر میگیرند. این در حالیست که در عین بالا بردن بازدهی، تحلیل سازه به علت وجود پیچیدگیهای ناشی از متغیربودن مقطع، بسیار مشکل میشود. البته امتیازهای اینگونه طراحی آنقدر زیاد است که بر هزینه تحلیل غلبه کرده و باعث به وجود آمدن آثاری نظیر آنچه که در پیش رو دارید، می گردد. در اثر حاضر به بررسی پاسخ تیر با مقطع ثابت و متغیر به بارهای متمرکزی نظیر نیرو و جرم پرداخته شده است و نتایج، به منظور صحت سنجی بایک روش اجزا محدود مقایسه شده و بدین ترتیب از درستی روشی و برنامهٔ کامپیوتری اطمینان حاصل شده است. تیرباقرضی اویلر برنولی در نظر گرفته شده و نیز فرض شده که بار با سرعت ثابت حرکت کرده و هیچگاه از تیر جدا نمی شود مگر در انتهای تیر معادله دینامیکی تیر، که نتیجه معادلهٔ دوم نیوتن و فرضی اویلر برنولی است، برای حالت مقطع متغیر برای انواع بارگذاری بدست آمده است و سپس با در نظر گرفتن شرایط مرزی مربوطه، مساله به حالت تفاضلی تبدیل شده و سپس با استفاده از روش نیومارک با در نظر گرفتن شرایط اولیه صفر، حل شده است و رفتار تیراز اول ورودبار به روی تیر از یک انتها تا لحظهٔ خروج از انتهای دیگر بدست آمده است.در انتها نیز به مبحث شبکههای عصبی پرداختهایم در این قسمت با توجه به نتایج بدست آمده از تحلیل تیر که در مورد آن بحث شد شبکهٔ عصبی ای را که مد نظر داشتیم آموزش دادیم وسپس از این شبکه آموزش دیده برای گرفتن پاسخ تیر در برابر بارگذاری استفاده کردیم. در این فصل در مورد روند شکل گیری و مقدمات شبکه های عصبی نیز، مختصرا صحبت کرده ایم.

کلیدواژه ها:جرم متحرک، تنش دینامیکی، روش عددی، مقطع متغیر، شرایط مرزی مختلف، شبکه های عصبی، روش یک پروپگیشین

عنوان پروژه:اندازه گيري تنش و كرنش با استفاده از روش پردازش تصوير

چکیده:در این پژوهش از روش پردازش تصویر برای اندازه گیری تنش و کرنش استفاده شده است. در ابتدا برای اندازه گیری اتوماتیک کرنش، به روش الکتروشیمیایی گریدهای دایرهای و مربعی بر روی ورق حکمی شوند. پس از آن قطعه تحت عملیات شکل دهی قرار داده می شود. پس از اینکه شکل مورد نظر به دست آمد، در مرحله بعد چندین عکسی از قطعه تهیه شده و عملیات پردازش تصویر بر روی عکسی ها اجرا میشود و در نهایت با استفاده از قانون سیلانلوی میسز تنشی به دست می آید. سه روش برای پردازش تصویر مورد استفاده قرار گرفته است و عوامل خطاهای مختلف ناشی از پردازش تصویر در اندازه گیری یک گرید و چندین گرید در یک عکس بررسی شده است. با استفاده از یک دوربین، یک کامپیوتر و برنامهای پردازش تصویر دستگاهی برای اندازه گیری اتوماتیک کرنش با استفاده از یک عکس ساخته شده است و پس از انجام تستهای آزمایشگاهی با استفاده از این روش، کرنش به صورت اتوماتیک محاسبه می گردد. با استفاده از تکنیک پردازش تصویر، خطای اندازه گیری تنش و کرنش کاهش یافته است. همچنین نتایج دیگری از طریق اندازه گیری دستی با استفاده از میکروسکوپ،مایلر و کولیس به دست آمدند که مطابقت خوبی بین نتایج اندازه گیری اتوماتیک و دستی برقرار می باشد.

کلیدواژه ها :کرنش، تنش، پردازش تصویر، شکل دهی ورق

عنوان پروژه:روش های ریاضی وکاربرد آنها در تجزیه تحلیل مساله انتقال حرارت تابشی معکوس در یک شاتل فضایی

چکیده:در مواقعی به دلیل گرما ویا سرمای شدید امکان استفاده از وسایل اندازه گیری همچون ترموکوپل برای دستیابی به اطلاعات مورد نیاز جهت روشن نمودن وضعیت حرارتی سطوحی که تبادل حرارتی بین آنها انجام میشود امکانپذیر نیست.از این رومیبایست به دنبال تلفیق روشهای ریاضی و اطلاعات تجربی محدود در دسترس برای پیش بینی مقادیر مورد نظر باشیم.در این پروژه علاوه بر معرفی روشها واساس کار ومتدولوژی های مختلف برای مسائل معکوس به مساله انتقال حرارت تابشی معکوس و ارائه روش حل برای یک مساله مهندسی یعنی شاتل فضایی پرداخته شده است.مساله انتقال حرارت تابشی در یک شاتل فضایی بدلایل اهمیت ویژه پیش بینی شار حرارتی و توزیع درجه حرارت بدنه شاتل در ورود به جو در لایه ترموسفر جاییکه دما در این نقطه به بالای 1000 درجه می رسد مورد توجه در این پروژه قرار می گیرد.در ابتدا فرض می گردد سنسورها در نقاطی از فضا جا گرفته اند و با دانش ویژگیهای لایه های مختلف درجه حرارت در آن نقطه معلوم خواهد بود.بنابراین شار حرارتی از روابط معلوم خواهد بود.با داشتن این ویژگیها بدنبال درجه حرارت و شار حرارتی بدنه شاتل می باشیم.با فرض انتقال حرارت تابشی از سطح دیفیوز بدنه ویژگیهای تشعشعی مورد نیاز در نظر گرفته شد و مساله بر اساس متدولوژی گرادیان مزدوج با تعریف پارامترهای مورد نیاز همچون تابع هدف و ماتریس حساسیت برای بهینه سازی و دستیابی به مقدار درجه حرارت توسط نرم افزار مطلب اجرا می شود .نتایج تحت نمودارها و جداولی ارائه شد که درستی روند کار را ثابت می کند.

کلیدواژه ها:شاتل فضایی ،ترموکوپل ،انتقال حرارت تابشی ،ترموسفر ،شار حرارتی ،گرادیان مزدوج

 عنوان پروژه:نیروی پسا(درگ) در مخروط ناقص تو خالی غوطه ور در جهات مختلف در حرکت در آب و محاسبه تغییرات ضریب پسا

چکیده:به منظور دستیابی به سرعت های بالاتر در رونده های زیر آبی روش های متعددی وجود دارد.یکی از این روشها استفاده از بدنه با فرمهای خاص و همچنین تاثیرات زبری در محدوده ی رینولدزهای معین می باشد.در پروژه حاضر به مطالعات تجربی نیروی پسا وارد بر یک رونده ی خاص در حوضچه کشش پرداخته می شود.در این رونده به دلیل توخالی بودن و افزایش سطح مقطع ضریب پسای فشاری کاهش می یابد.و ضریب و نیروی پسا در حالات مختلف و همچنین با تاثیر زبری مورد بررسی قرار می گیرد.نتایج تجربی حاصل از آزمایشات در حوضچه کشش توضیح داده شده است.همچنین حل عددی پروژه به صورت یک بدنه دو بعدی متقارن محوری برای بررسی جریان توسط نرم افزار فلوئنت صورت گرفته است.در حرکت مخروط ناقص توخالی با دهانه کوچک ضریب پسا در محدوده ی رینولدز مشخص شده نسبت به حالت دیگر کاهش قابل ملاحظه ای دارد.و با توجه به توخالی بودن و افزایش سطح کاهش فشار در جلوی مدل دلیل این کاهش ضریب پسا است.همچنین در آخر مدل اصلاح شده ای به منظور کاهش ضریب پسا که به صورت عددی تحلیل شده است ارائه می گردد.

کلیدواژه ها:نیروی پسا ،مخروط ناقص ،محدوده رینولدز ،حوضچه کشش

 عنوان پروژه:تغییرات نیروی درگ اصطکاکی در جریان تراکم ناپذیر اطراف مخروص ناقص با استفاده از پوشش های پلیمری خاص و مقایسه نتایج با حل عددی

چکیده:با ساخت مخروط ناقص توخالی یا استفاده از ورق نازک از جنس آهن گالوانیزه با شیب همگرایی کمتر از 5 درجه و آزمایش در تونل باد در رینولدزهای مختلف در دوجهت کاهش و افزایش سطح مقطع میزان تغییرات ضریب پسا و نیروی پسای اصطکاکی و شکل پروفیل سرعت و شکل خطوط  جریان اطراف مدل به دیت آمد.آزمایشات در تونل باد در شرایط ابعادی مشابه مدل بدون پوشش برای مدل های پوشش داده شده با کربید سیلیسیم به منظور افزایش زبری و رزین اپوکسی و رزین اپوکسی با الیاف شیشه تکرار گردید و نتایج خوبی با نتایج مدل بدون پوشش مقایسه گردید.کمترین نیروی پسای اصطکاکی برای پوشش رزین اپوکسی با الیاف شیشه و در جهت افزایش سطح مقطع مشاهده گردید.در پایان نتایج این آزمایشات با نتایج حاصل شده از نرم افزار فلوئنت مقایسه شده و میزان قابل قبول بودن نتایج مورد بررسی قرار گرفت.این آزمایشات با فرض جریان همگن و تراکم پذیر با عدد ماخ کمتر از سه دهم انجام شده است.

کلیدواژه ها:نیروی پسای اصطکاکی ،پوشش های پلیمری ،تونل باد ،زبری سطح ،مخروط ناقص

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک